Do przytulnego i bezpiecznego przedszkola zlokalizowanego na Białołęce;

Nasze przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00

Do dyspozycji naszych przedszkolaków oddajemy całych siebie!

Nasze placówki znajdują się na ul. Siecznej 5 (przy ul. Głębockiej) i ul. Małego Rycerza 25

Obie placówki posiadają:

• Piękny ogród przystosowany do zabaw dla dzieci
  • Duże, dobrze wyposażone sale
  • Sale do zajęć indywidualnych
  • Zaplecze specjalistów czuwających nad harmonijnym rozwojem dzieci.

Zadzwoń, umów się na spotkanie i zobacz jak wygląda nasze przedszkole.

Porozmawiaj z nami, zastanów się czy to jak pracujemy pasuje do Ciebie i Twojego dziecka.

Celem podstawowym jest zagwarantowanie dzieciom dobrego startu w szkole.

Wychodzimy z założenia, że dobrze zorganizowany czas, a przede wszystkim dobrze zrealizowane zajęcia dydaktyczne dają dzieciom gwarancję odnoszenia sukcesów w szkole, co bezpośrednio wiąże się z motywacją do nauki i radzenia sobie z obowiązkami szkolnymi.

Drugim celem, który pragniemy zrealizować jest dbałość o rozwój fizyczny dziecka.

Planujemy dzień i zajęcia, tak aby dzieci mogły spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.
Miejsca, w których znajdują się nasze placówki są wyjątkowe. Dysponujemy pięknymi działkami z terenami zielonymi, które są oddalone 50-250m od głównych ulic. Co za tym idzie nie jesteśmy w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy, jednak dobrze skomunikowani.

Trzeci cel to przygotowanie dzieci do sprawnego funkcjonowania w otoczeniu pod względem emocjonalnym i społecznym.

Poprzez zdobywane doświadczenia nauczamy dzieci wiary w siebie, pewności i otwartości na świat.
Robimy wszystko by dać dzieciom wiatr w ich żagle, aby świat był dla nich szansą, a nie zagrożeniem. Miejscem, w którym potrafią sobie radzić i czują się radosne.

Co nas wyróżnia?

• rozszerzamy podstawę programową zgodnie z indywidualnymi możliwościami dzieci
  • rodzinna atmosfera pełna ciepła i zrozumienia potrzeb naszych podopiecznych
  • szeroka gama bezpłatnych zajęć dodatkowych (w ramach czesnego)
  • autorskie programy edukacyjne
  • stawiamy na naukę umiejętności potrzebnych do szkoły
    -elastyczność
    -praca w grupie
    -wystąpienia publiczne
    -łatwość przystosowywania się
    -otwartość i towarzyskość
    -koncentracja
    -szybkość wykonywania zadań

Nasza Misja

Wiemy, że Twoje dziecko ma ogromny potencjał. Może osiągnąć o wiele więcej i o wiele szybciej. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu nauczymy je jak wierzyć w siebie i jak zdobywać wymarzone cele.

Jesteśmy miejscem edukacji dziecka, w którym propaguje się otwarte metody nauczania i twórczą edukację.

Jesteśmy placówką otwartą. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 lat do 6-go roku życia, także te ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi.

Jesteśmy placówką, która ma wielokulturowy charakter. Dla nas wszyscy ludzie są ludźmi. Jesteśmy otwarci na wszystkie narodowości, rasy, orientacje oraz religie. Uczymy dzieci szacunku i tolerancji do innych. Zapoznajemy dzieci z innymi kulturami, pokazujemy jak żyją ludzie w innych częściach świata.

Punkt Przedszkolny „Wiatr w Żagle” jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa, pod numerem 179 PPN.