Do przytulnego i bezpiecznego przedszkola zlokalizowanego na Białołęce;

Nasze przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00

Do dyspozycji naszych przedszkolaków oddajemy cały dom:

• 4 sale dydaktyczne
    • Duża sala z tarasem. Tu pracujemy w dużej grupie, integrujemy się i bawimy
    • Sala do gimnastyki korekcyjnej
    • Sala do zajęć indywidualnych (psycholog, logopeda)
    • Sala do zajęć z elementami integracji sensorycznej
  • Duży ogród (2000m), wysokie drzewa, trawiaste labirynty i mnóstwo natury

Przyjdź ze swoją pociechą i zobacz jak wygląda nasze przedszkole,

przyjdź i porozmawiaj z nami, zastanów się czy to jak pracujemy pasuje do Ciebie i Twojego dziecka.

Celem podstawowym jest zagwarantowanie dzieciom dobrego startu w szkole. Wychodzimy z założenia, że dobrze zorganizowany czas, a przede wszystkim dobrze zrealizowane zajęcia dydaktyczne dają dzieciom gwarancję odnoszenia sukcesów w szkole, co bezpośrednio wiąże się z motywacją do nauki i radzenia sobie z obowiązkami szkolnymi.

Drugim celem, który pragniemy zrealizować jest dbałość o rozwój fizyczny dziecka, a więc tak planujemy dzień i zajęcia, aby dzieci mogły spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu.
Miejsce, w którym znajduje się nasze przedszkole jest wyjątkowe. Dysponujemy piękną działką (3000 m²) i jesteśmy oddaleni 50m od ul. Głębockiej, a co za tym idzie nie jesteśmy w bezpośrednim sąsiedztwie ruchliwej ulicy.

Trzeci cel to przygotowanie dzieci do sprawnego funkcjonowania w otoczeniu pod względem emocjonalnym i społecznym. Nauczymy dzieci poprzez zdobywanie doświadczenia wiary w siebie, pewności i otwartości na świat.
Chcemy dać dzieciom wiatr w ich żagle, aby świat był dla nich szansą, a nie zagrożeniem, w którym potrafią sobie radzić i czują się radosne.

Co nas wyróżnia?

• rozszerzamy podstawę programową o indywidualne możliwości dzieci
  • rodzinna atmosfera!
  • szeroka gama bezpłatnych zajęć dodatkowych (w ramach czesnego)
  • autorskie programy edukacyjne
  • stawiamy na naukę umiejętności potrzebnych do szkoły
    -elastyczność
    -praca w grupie
    -wystąpienia publiczne
    -łatwość przystosowywania się
    -otwartość i towarzyskość
    -koncentracja
    -szybkość wykonywania zadań

Nasza Misja

„Wiemy, że Twoje dziecko może osiągnąć o wiele więcej i o wiele szybciej, dlatego dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu nauczymy je jak wierzyć w siebie i jak zdobywać wymarzone cele.”

Jesteśmy miejscem edukacji dziecka, w którym propagujemy otwarte metody nauczania i twórczą edukację.

Jesteśmy placówką otwartą, przyjmujemy wszystkie dzieci w wieku od 2 lat do 6-go roku życia, także te ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi.

Jesteśmy placówką , która ma wielokulturowy charakter, jesteśmy otwarci na wszystkie narodowości, rasy oraz religie. Uczymy dzieci szacunku i tolerancji do innych, zapoznajemy dzieci z innymi kulturami, pokazujemy jak żyją ludzie w innych częściach świata.

Punkt Przedszkolny „Wiatr w Żagle” jest wpisany do ewidencji szkół i placówek niepublicznych, prowadzonej przez Biuro Edukacji m. st. Warszawa, pod numerem 179 PPN.