Bezpieczne zachowanie

Od najmłodszych lat dziecka powinno uczyć się go zasad bezpiecznego zachowania. Nowe odkrycia i nowe miejsca niosą ze sobą sytuacje, w których dziecko może znaleźć się po raz pierwszy i powinno wiedzieć jak zareagować.

Podstawą wiedzą powinny być informację o tym jak dziecko się nazywa i gdzie mieszka! Taką wiedzę powinno posiadać już dziecko 3-letnie. Ważną sprawą dotyczącą bezpieczeństwa są zasady zachowania się w przedszkolu oraz na placu zabaw. Tam dziecko spędza większość swojego dnia, musi wiedzieć co może robić, czego nie, a co tylko i wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych.

Kolejną sprawą są nowe znajomości. Trzeba wpajać dziecku, że nigdy nie może się skusić na słodycze od obcych osób. Do kogo zwrócić się o pomoc? Przedszkolaki doskonale powinny wiedzieć, że o pomoc zwracamy się do policjantów, strażaków oraz lekarzy. Znajomość numerów alarmowych oraz umiejętność podania niezbędnych informacji zostały przećwiczone!