Czas i zegary

Początek roku to świetny moment aby porozmawiać z dziećmi o czasie. Co to jest czas, jak go liczymy? Ile minut ma godzina, ile miesięcy rok, a ile w roku jest dni? Na początku dla przedszkolaków były to trudne pytania, ale zarazem bardzo interesujące! Dzieci nie mają takiego poczucia czasu jak dorośli, dlatego wielkie zdziwienie budziło w nich, że rok ma aż 365 dni 😉 Jak wiadomo szczęśliwi czasu nie liczą, dlatego dzieci mają w sobie tyle radości 😉

Maluchy poznały różne rodzaje zegarów: elektroniczny, słoneczny, klepsydrę. Uczyły się też odczytywać pełne godziny na zegarze. Świetną zabawą okazał się „żywy zegar” czyli stworzenie na podłodze tarczy zegara, na której wskazówkami musiały być dzieci. Robienie zegarów słonecznych oraz klepsydry okazało się niezwykle fascynujące 🙂

Więcej zdjęć 🙂