KOORDYNACJA MÓZGU – zajęcia cyrkowe

Sztuka cyrkowa oraz kuglarstwo to bardzo szerokie pojęcia. Współczesny cyrk wykorzystuje się dzisiaj w przeróżnej maści terapiach oraz jako pomoc społeczną. Uczenie się sztuki cyrkowej może zdziałać takie cuda jak: poprawa humoru, zwiększenie kreatywności, synchronizacja półkul mózgowych, podniesienie samooceny, wiara we własne możliwości, uczucie beztroski, dostrzeżenie piękna świata. To wszystko ma ogromny wpływ na rozwój osobisty zarówno u dzieci jak u dorosłych. Nauka sztuki cyrkowej daje możliwość eksplorowania własnych talentów oraz pokonywania ograniczeń, rozwija chęć do samodoskonalenia, pokazuje że można osiągnąć wszystko, co tylko się wyśni i że można stać się kim tylko się zapragnie. Bo właśnie to jest niesamowite w cyrku, że każdy może stać się nową szaloną, odważną, śmieszną lub nieposkromioną wersją siebie.
A to wszystko można osiągnąć zaczynając od rzucania paru piłek do góry i od kręcenia hulahopami. Droga cyrku pokazuje, że nie ma porażek, jest tylko nauka i doświadczenie. Połowa wynalazków nie powstałaby gdyby nie tak zwane "pomyłki". Wszystko jest kwestią perspektywy, więc czemu nie wybrać perspektywy uśmiechu i rozwoju poprzez zabawę?