Rodzina jest najważniejsza!

Moja rodzina – zajęcia dydaktyczne

 

 

W tym tygodniu rozmawiamy o naszych rodzinach.

Jest to temat oczywiście najbliższy dzieciom. Co to jest dom? Kto tworzy rodzinę? Czym dla was jest rodzina? Przedszkolaki bardzo szybko udzieliły wspaniałe odpowiedzi na te pytania. Rodzice, rodzeństwo, dziadkowie – są to osoby dla nich najważniejsze.

Dzieci nauczyły się powiązań między członkami rodziny oraz przedstawiły swoje rodziny na portretach. Przedszkolaki ćwiczyły umiejętność swobodnego wypowiadania się na temat swojej mamy i swojego taty, uczyły się opisywać ich imię, wygląd oraz zawód.

Za pomocą kalambur przedstawiły to, jak pomagają rodzicom, a także jak najbardziej lubią spędzać z nimi czas. Ależ ten sposób jest ciekawy. Pobudza do działania, myślenia, rozbudza w dzieciach kreatywność.

Ale rodzina to nie tylko ludzie. Nie możemy zapominać o zwierzakach! One też stanowią część naszej rodziny. Dowiedzieliśmy się jakie zwierzaki posiadają nasi wychowankowie oraz jakie obowiązki mają z nimi związane, a także jak najbardziej lubią spędzać z nimi czas.

Na sam koniec czas pomyśleć o przyszłości. Jakie marzenia mają przedszkolaki? Kim chcą zostać, gdy dorosną? Dzieci mają już swój plan!