Tradycje, obrzędy i zwyczaje!

 

 

W tym tygodniu poznajemy wróżby andrzejkowe. Dowiadujemy się jak było kiedyś, porównujemy to z tym co jest teraz. Wspólnie z dziećmi przenosimy się w przeszłość, żeby móc poznać genezę naszych tradycji.

 

 

 

 

 

 

 

Dzieci poznają symbole andrzejkowe, przysłowia związane ze świętem Andrzeja oraz trochę historii. Jednak najbardziej wyjątkowym elementem naszych zajęć było goszczenie pacynek: Hedwigi i Lucka.

 

 

 

 

 

 

 

To wspaniała okazja do wchodzenia w spontaniczną zabawę. Obecność pacynek na zajęciach wspiera rozwój dziecka, zachęca do współpracy oraz pobudza wyobraźnię. Hedwiga i Lucek uatrakcyjniły nasze zajęcia, a dzieci przez cały tydzień pytały „a gdzie jest Lucek i Hedwiga? Czy zjedzą z nami podwieczorek? Czy możemy się teraz z nimi pobawić?”. Takie wsparcie na zajęciach bardzo się przydaje. Dla dzieci to sama radość! Polecamy!