Anatomia dla przedszkolaka!

 

 

Ludzkie ciało jest fascynującym światem pełnym różnorodnych procesów w nim zachodzących oraz zbudowanym w sposób bardzo przemyślany. Wykorzystaliśmy obecność studentów medycyny w naszym przedszkolu do zgłębienia tematu ludzkiego ciała.

 

 

 

 

Warsztaty dla studentów medycyny zostały połączone z tematem zdrowia realizowanym na przedszkolnych zajęciach dydaktycznych. Dzieci utrwalały znajomość swoich zewnętrznych i wewnętrznych części ciała oraz poznawały ich przeznaczenie. W trakcie zajęć wykorzystywaliśmy karty pracy z naszych podręczników – wizualizacja pomaga zawsze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uatrakcyjnienie zajęć dydaktycznych zdjęciami rentgenowskimi sprzyja ożywionym dyskusjom między dziećmi na temat budowy swojego ciała. Zajęcia pobudziły ciekawość dzieci i pozwoliły im na bezpośrednie połączenie wiedzy teoretycznej z wykorzystaniem jej w praktyce. Dzieci mogły również rozwiać wszelkie swoje wątpliwości dotyczące anatomii człowieka pytając studentów medycyny, których gościliśmy w naszym przedszkolu.