Przedszkolak dobrze wychowany

IMAG0246

Zaczął się rok (przed)szkolny, u nas w przedszkolu zaczęliśmy go od tygodnia, w którym uczymy dzieci jak należy się zachowywać. Jest to podstawowa umiejętność w rozwoju – uczy  jak funkcjonować w społeczeństwie, a przecież na kontaktach międzyludzkich opiera się całe życie.

Trzeba nauczyć dziecko jak zachowywać się na ulicy czy w miejscu publicznym, jak być grzecznym i koleżeńskim dla innych, kiedy należy mówić „dzień dobry”, „do widzenia”, „dziękuję” oraz jak się zachowywać przy stole.

Dużo lepiej postrzegamy osoby, które są grzeczne i miłe w stosunku do innych, które zachowują się wobec powszechnie przyjętych norm społecznych, a przecież każdy z nas chce żeby nasze dzieci były przez innych odbierane jak najlepiej. Te proste czynności sprawią, że maluchom będzie łatwiej nawiązywać przyjaźnie i dużo lepiej odnajdą się w codziennych sytuacjach.  Często rodzice wychodzą z założenia, że dziecko jeszcze ma czas aby nauczyć się tych zachowań. Według nas im szybciej zaczniemy wpajać je pociechom tym lepiej, dlatego kładziemy na to duży nacisk.

W tym tygodniu powtarzamy z naszymi Przedszkolakami między innymi kiedy należny mówić „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, czy jak nakrywa się do stołu.

Prosimy Rodziców aby utrwalali w swoich dzieciach zasady dobrego wychowania! 🙂

Dodaj komentarz

2 × 2 =