TUS- nauka umiejętności w zabawie

Za nami bardzo intensywny tydzień treningu umiejętności społecznych. TUS zaczęliśmy od dnia kolorów, było oczywiście kolorowo i  jak sama nazwa wskazuje, dzieci wybierały swój ulubiony kolor ale też przypisywał y kolory, które ich zdaniem pasowały do innych dzieci. Było przy tym dużo zabawy, a dzięki takim zajęciom dzieci zaczęły się poznawać.

Dzień tańca był dniem  pełnym ruchu, a dzięki tańcowi dzieci się z integrowały. Bardzo chętnie tańczyły w parach i tańczyły też w grupie. Następny dzień, to dzień wody, nie musimy nikomu tłumaczyć, że był to ekscytujący dzień,  pełen zadań i  eksperymentów. Maluchy poznawały swoje możliwości i uczyły się szanowania potrzeb innych.

Ciekawym dniem okazał się być dzień odgłosów natury, prowadziliśmy różne techniki relaksacyjne. Dzieci wsłuchiwały się w siebie i  głosy natury. Było to dla nich bardzo miłe doświadczenie, kiedy w ogrodzie, zasłuchani oczekiwali śpiewu ptaków i słuchali przeskakując a wiewiórki. Zauważali wiele elementów wydających różne odgłosy, na które codziennie nie zwracają uwagi. Przecież listki też szumią.

Dzień kultury okazał się znowu być bardzo atrakcyjny dla dzieci, bo które z dzieci nie lubi „Psiego patrolu”.  Odbył się seans filmowy, zrobiliśmy salę kinową z pełnym zaciemnieniem, a dzieci oglądały film.

Piątek był dniem najpiękniejszych miejsc w Polsce. Opowiadaliśmy o  jeziorach, górach i morzach. Dzieci miały wybrać miejsce, które ich zdaniem jest najpiękniejsze.

Maluchy wybrały ogród w przedszkolu, powiedziały, że to najpiękniejsze miejsce. Bardzo podobały im się miejsca w otoczeniu kwiatów.  Warto posadzić kwiaty w przedszkolu, dzieci są szczególnie na otaczający świat. Było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. 

ostatni turnus – 16-27 sierpnia 2021 r.