Zabawa – Piłka na ręczniku

 

Piłka na ręczniku – zabawa doskonalenia umiejętności podzielnego wspólnego pola uwagi.

Potrzebne są nam tylko piłka oraz ręcznik bądź chusta.

Jak się bawić? To proste!

Stajemy naprzeciw siebie, trzymając między sobą rozciągnięty ręcznik. Trzymamy go za „rogi”. Umieszczamy na nim piłkę i delikatnie kołyszemy, tak żeby piłka nie spadła. Na ustalony wcześniej z dzieckiem sygnał podrzucamy nasz ręcznik do góry razem z piłką, ale nie puszczając rogów.  Sygnałem może być: start, już, góra! Może być imię dziecka, bądź umowa że wymieniamy kolory i na dany kolor podrzucamy.

Głównym celem tej zabawy jest rozwijanie umiejętności współpracy. Dziecko uczy się uważnie obserwować zachowanie drugiej osoby oraz odczytywać sygnały płynące  z ciała. Rozwija umiejętność podzielenia pola uwagi.

DSC_0601 DSC_0605

DSC_0595DSC_0599